Firma Ivan Jeleň ENERGO-REGUL

Home Historie firmy Technicka podpora Plynové kotle Regulační technika Ceník Spokojení zákazníci Nejčastější dotazy Prodejna Solární systémy

IRC - nesoučasná regulace


IRC - nesoučasná regula

IRC - nesoučasná regulace (princip činnosti):

Rozvoj elektroniky umožnil reálnou a cenově přístupnou konstrukci systémů pro individuální regulaci vytápění jednotlivých místností (IRC - individual room control). Celková spotřeba tepelné energie v objektu se skládá ze součtu energetických spotřeb jeho jednotlivých částí (místností). Snížení teploty v kterékoliv místnosti se svým dílem příznivě projeví ve snížení celkové spotřeby energie. Rádoby "kvalifikovaná" tvrzení o tom, že dotopení místnosti po předchozím útlumu znamená celkově vyšší spotřebu ve srovnání s trvalým vytápěním, jsou nesmyslná; odporují zdravému rozumu i zákonu o zachování energie. Elektronické regulační soupravy snadno dosahují vyšší přesnosti regulace a mají bohaté programové možnosti. Jednou z mnoha samozřejmostí bývá např. občasné automatické "procvičení" ventilu zabraňující usazování vodního kamene s nebezpečím zatuhnutí ventilu.


 
Proč IRC ?

IRC lze v dnešní době doporučit jako nadstavbu ekvitermní regulace (tato zajišťuje centrální řízení tepelné soustavy) pro nastavení tepelné pohody v jednotlivých místostech s přihlédnutím k individuálním potřebám. IRC v podobě mechanické se dneska používá v 90% vytápěných objektů, jedná se o známe termohlavice, na kterých si ručně nastavíte potřebnou teplotu v místnosti. ICR toto za Vás udělá automaticky s časovými programy. Je k dizpozici i systém bezdrátoveho přenosu od regulátoru k hlavici, což ocení zejména ti z Váz jež mají již systém hotov a hledají jeho nadstavbu. Systém je vhodný zejména k podlahovému vytápění, kde obyčejné termoventily nelze použít.

 


Ivan Jeleň © 1999 - Všechna práva vyhrazena. Kontakt na webmastera. Poslední aktualizace 30.03.2003