Firma Ivan Jeleň ENERGO-REGUL

Home Historie firmy Technicka podpora Plynové kotle Regulační technika Ceník Spokojení zákazníci Nejčastější dotazy Prodejna Solární systémy

 

 

Pro ty, kdož nejsou velcí kamarádi s počítačem nabízím nové logo.

  logo PC

Dovolte, abychom Vás seznámili s historií a současností firmy. Ivan Jeleň - majitel firmy

      Firma Ivan Jeleň ENERGO-REGUL byla založena již v roce 1991, tehdy ještě pod názvem Jeleň Elektroservis. Pan Jeleň při založení společnosti využil svých zkušeností získaných ve Výzkumném Ústavu Automatizační Techniky, kam nastoupil po absolvování odborné školy se zaměřením na měřící a regulační techniku. Od prvopočátku se činnost firmy soustřeďovala na servis měřící a regulační techniky. Mezi zákazníky v té době patřil Ústav sér a očkovacích látek Praha, Pražské pivovary Staropramen, Sigma Modřany a další. Od roku 1995 se činnost firmy začala zaměřovat na řídící systémy pro kotelny a výměníkové stanice. Tato činnost se stala stěžejní náplní i v dnešní době chodu firmy.

      Postupem času byla činnost firmy rozšířena o projekční činnost v oblasti elektro, a měřící a regulační techniky. Mezi nejzajímavější projektové soubory patřily v oboru MaR dům pro důchodce a seniory v Hořovicích, přepojení sídliště Na parkáně na horkovodní decentralizovaný systém vytápění, plynofikace obecních objektů v obci Liteň a Loděnice u Berouna a mnoho dalších kotelen a výměníkových stanic.

      Při montáži systémů řízení malých kotelen byl s úspěchem využíván ekvitermní regulační systém TERM 2.3. Při instalaci tohoto regulačního systému je možné při správném seřízení a nastavení dosáhnout významné energetické úspory. Například při instalaci těchto regulátorů v pěti pavilónech 2. ZŠ v Berouně v roce 1999, došlo během následující topné sezóny k  úspoře nákladů rovnající se výši této investice, což je výborný důkaz správnosti používání takovéto regulační techniky při stále rostoucích cenách energií. 

      Od roku 1998 se firma usilovně zaměřila na servis a montáž  plynových kotlů, Od prvopočátku se hlavní důraz rozvoje v tomto oboru ubíral ke kondenzačních kotlům, jakožto jednoznačně dominantní technologii příštích několika let. Vývojem v čase se firma stala regionálním zástupcem a technickým partnerem společnosti Procom Bohemia s.r.o. - výhradního dovozce kondenzačních kotlů  Geminox. Obchodní a servisní organizací pro kotle značek  Buderus, Viessmann,. e.l.m. Leblanc, Junkers, Ferroli, Ligas, Modratherm, Leiber.

     V souvislosti s rozvojem činností na kondenzačních kotlích, došlo k nutnosti zaměření se na systémy MaR zančky Landis & Staefa v dnešní době spadající do koncernu SIEMENS. V této oblasti dosáhla firma během posledních let významných úspěchů na mnoha aplikacích.  Produkty této značky byli úspěšně instalovány v soukromé, podnikatelské a také na státní regionální úrovni. Mezi významné zákazníky se řadí mnoho mezinárodních organizací. V současné době se firma podílí na aplikaci nových řídících systémů na bázi protokolu Open Therm a to ve spolupráci s pracovníky Landis & Staefa a Geminox.

     Od roku 2001 jsou firmou Ivan Jeleň ENERGO-REGUL prodávány produkty SIEMENS  Landis & Staefa formou velkoobchodů dalším montážním organizacím.

      Firma Ivan Jeleň ENERGO-REGUL je od roku 1995 členem a spoluzakladatelem Berounského Energetického Sdružení, které se zabývá činností v oblasti komunální energetiky v berounském regionu. Dále je přispěvovatelem internetového serveru TZB-info.


Ivan Jeleň © 1999 - Všechna práva vyhrazena. Kontakt na webmastera. Poslední aktualizace 10.02.2003